Tõualane koolitus: berni alpi karjakoer

Lektor Satu Yla Mononen (Soome)

03.09.2011, kell 13.30

Eesti kenneliidu saalis Tuisu 2a, Tallinn.

Meil on hea meel teid kutsuda tõualasele koolitusele 3. septembril Eesti Kennelliidu uude saali.

Lektoriks on kutsutud Pr. Satu Yla Mononen Soomest. Ta on šveitsi alpi karjakoerte välimiku kohtunik, berni alpi karjakoerte kasvataja ja pikaaegne Soome aretustoimkonna liige. Tema kaasabil on välja töötatud ja juurutatud bernide aretuskontrollisüsteem Soomes. Satu Yla Mononen on ühtlasi ka kohtunike koolituse läbiviijaks oma kodumaal. Eestis on ta käinud korduvalt kohtunikuna, hinnanud meie erinäitust 2006. aastal ja pidanud kord ka juba meile väga sisuka ja informatiivse tõualase loengu 2005. aastal.

Koolituse teemad:

  • Tõu ajalugu, välimik, iseloom ja tööomadused. Tõustandardist lähtuvalt berni alpi karjakoera detailne iseloomustamine ja kirjeldamine.

  • Tervis. Terviseprobleemid ja eluiga, tervisealase statistika kogumisest ja selle tutvustamine.

  • Aretus. Aretus ja sellega kaasnevad riskid.


Seminar on suunatud eelkõige berni karjakoera omanikele, kasvatajatele ja välimikukohtunikele. Oodatud on ka kõik teised huvilised.
Loeng on soomekeelne ja tõlgitakse Eesti keelde. Loengu kestvus on orjenteeruvalt 4-6 tundi (sisaldab 2 kohvipausi).

Osalemiseks vajalik eelregistreerimine (kohtade arv on piiratud) e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Koolituse osalustasu on ESAKT liikmele ja kohtunikele 10 EURi, teistele 15 EURi. Osalemistasu tuleb kanda koos registreerumisega Šveitsi Alpi Karjakoerte Tõuühingu arveldusarvele: Swedbank, A/A 221026299124.Lugupidamisega

Eesti Šveitsi Alpi Karjakoerte Tõuühing